Co je homeopatie

Homeopatie je léčebná metoda, která přitahuje čím dál více lidí. Je to jemná, šetrná, navíc účelná forma léčby pro celou rodinu bez vedlejších účinků. Právem je považována za ideální léčbu miminek a dětí, a vlastně je vhodná pro každého: od novorozeněte po dospívající, dospělé muže a ženy všech věkových kategorií. Homeopatie pracuje s celým tělem, dívá se na mentální, fyzické a emocionální symptomy, na vaši osobnost, vaše životní postavení, vaše zdravotní potíže v minulosti. Dává do  souvislosti jakoukoliv vaši životní událost, která vás mohla ovlivnit, a zároveň bere ohled na rodinné dispozice, které vám byly dány již při narození. Homeopatie léčí všechny problémy určitého člověka, proto je nazývána celostní léčbou. Homeopatie navrací člověku jeho vitální sílu do původní rovnováhy, podporuje imunitní systém, aby sám uzdravil tělo.

 

11.jpgPři správném použití je možné pomocí homeopatické léčby vyléčit akutní onemocnění ale i chronické potíže. Co často není známé: homeopatická léčiva je možné používat navíc k medikamentům klasické medicíny, dokážou přitom zmírňovat i jejich nežádoucí účinky. Správným výběrem homeopatického léku zcela cíleně dochází k léčbě nemoci a zároveň k posílení samoléčby organismu. 

Homeopatie je systematicky vypracovaná léčebná metoda řídící se pravidlem, že podobné se léčí podobným. Dělá se to tak, že porovnáme pacientovy symptomy s „obrazem léku“ a vybereme nejpodobnější lék, tzv. similimum. Ale má-li být působení úspěšné, je nutné znát dokonale lék i význam pacientových symptomů.
Tato teorie již byla zmiňovaná už v hinduistické literatuře před tisíci lety. V Hippokratových spisech ze starého Řecka je také možné najít zmínku o homeopatii. Paracelsus, známý lékař a alchymista, ji praktikovat již v 16. století.

08.jpgNěmecký lékař Samuel Hahnemann znovu objevil principy homeopatie okolo roku 1800. Hahnemann byl jedním z prvních lékařů, kteří prováděli výzkum pomocí použití homeopatických léků na sobě, své rodině a žácích.
V průběhu posledních 200 let se homeopatickou léčbu podařilo dostat na úroveň účinné alternativní léčby, která se nyní používá po celém světě a v mnoha státech je hrazena zdravotním pojištěním. Homeopatickou léčbu využívají i známé přední osobnosti např. anglická královna Alžběta s rodinou, zpěváci Paul McCartney, Tina Turner, Cher, herečka Jennifer Aniston, Kim Cattrall, ale i sportovci David Beckham, Usain Bolt.

 

Co je autopatie

01.jpgAutopatie je léčebná metoda, která pozitivně ovlivňuje lidský organismus, aktivuje vitální sílu člověka a navrací ji její rovnováhu. Tato metoda je založena na principech klasické homeopatie. Je to nová metoda, ale její principy byly používány již v historii. Jedná se o použití upravené vlastní specifické informace, pocházející ze sliny, dechu nebo prány daného pacienta, řídící se homeopatickými zásadami. Pomocí autopatické lahvičky a vody si člověk připraví ředěný preparát sám. Příprava je podle přiloženého návodu naprosto nenáročná a jednoduchá. Stupeň ředění preparátu vždy závisí na celkovém stavu a věku dotyčné osoby. Autopatie je celostní metoda, která se již osvědčila hodně lidem, trpícím například těmito dlouhodobými stavy: autoimunitní nemoci, alergie, ekzémy, migrény, bolesti kloubů a zad, deprese, úzkosti, strachy, sklony k opakovaným infekčním onemocněním, poruchy štítné žlázy, cukrovka, astma, chronická únava, syndrom vyhoření, poúrazové stavy a mnoha dalšími dlouhodobými či opakovanými problémy těla a mysli.

Autopatie příznivě ovlivňuje centrální jemnohmotnou část člověka, přesahující fyzické tělo a zásadně ovlivňující zdraví.

Rozdíl mezi homeopatií a konvenční medicínou

Homeopatie jako léčebná metoda je založena na základním pravidle „Zákon podobnosti“. Tento zákon vyjadřuje, že „podobné může být vyléčeno podobným“. Např. pokud krájíte cibuli, budou vás pálit oči a potečou slzy. Možná vám poteče z nosu a začnete kýchat. Pokud budete mít podobné příznaky během nachlazení nebo alergické reakce jako je kýchání, vodnatá rýma, slzící a pálivé oči, tak homeopatický lék Allium cepa(červená cibule) by mohl pomoci vyléčit vaši potíž.

Homeopatie posuzuje každého pacienta jako jedince a tak rozpoznává, že u každého jedince se projevuje nemoc jedinečným a nepatrně odlišným způsobem. Proto dva lidé se stejným onemocněním nebudou moci být léčeni vždy stejným homeopatickým lékem. Zimomřivý pacient s ucpaným nosem a s pocitem pálení očí bude léčen jiným homeopatickým lékem než pacient s tekoucí rýmou a pocitem slzících očí.

Konvenční medicína má tendence léčit nemoce metodami, které se aplikují na populaci masově a snaží se léčit nemoc pomocí pravidelného užívání léků. Pokud léky přestanou být používány, nemoc se pacientovi většinou opět vrátí. Např. každodenní užívání léků na astma potlačí příznaky nemoci, ale neléčí příčinu nemoci. V homeopatii je cíl léčby podpořit a stimulovat uzdravující se proces organismu tak, aby se nemoc nevrátila.