Micoterapy Linfo

Přípravek Mykoterapie Linfo je vyroben na bází Choroše oříše z bioprodukce, bromelinu a výtažků z rostlin. Posiluje vlásečnice a usnadňuje drenáž tělesných tekutin a je tedy pomocníkem v případě zadržování tekutin. Fytochemické studie Choroše oříše ukázaly přítomnost mnoha cenných sekundárních metabolitů (triterpenoidů, polysacharidů, antrachinonů atd.) Extrakt choroše oříše má široké spektrum farmakologických účinků protinádorový účinek, ochranný účinek na ledviny a játra, protizánětlivý, antioxidační a diuretický účinek


čebné složky obsažené v této formuli představují výrazný stimulant pro lymfatický a oběhový systém a usnadňují odvod toxických látek z tkání. Pomáhají tak organismu při stagnaci lymfatického systému a krevního oběhu, při otocích, edémech a zadržování tekutin.

Lymfatický systém se skládá ze systému cév, které jsou podobné žilnímu a tepennému oběhu. Na rozdíl od krve však lymfa není poháněna srdeční činností, ale obíhá systémem cév díky pohybu. Tento systém procházející celým tělem začíná sítí jemných lymfatických kapilár v mezibuněčném prostoru. Podél trasy se v pravidelných intervalech objevují lymfatické uzliny jako filtrační jednotky.

Správně fungující lymfatický systém zajišťuje potřebnou čistotu extracelulárního matrixu ponořeného do mezibuněčné tekutiny s cílem zamezit intoxikaci buněk. Vzhledem k tomu, že extracelulární matrix je primárním systémem bioregenerace, je velmi důležité, aby zůstal „čistý“ a zajišťoval tedy správnou komunikaci mezi buňkami, tkáněmi a orgány a udržoval tak vnitřní rovnováhu organismu.

Vlastnosti složek:

·       Choroš oříš (Polyporus umbellatus): jedná se o houbu s močopudným účinkem, což vysvětluje jeho užívání v případech zadržování tekutin, otoků a při poruchách močení. Z výzkumů vyplynulo, že nemá nežádoucí účinky, neboť umožňuje vylučování sodíku a chlóru, ale zachovává draslík. Účinný v případě městnání lymfatického systému.

·       Pupečník asijský (Centella asiatica) sušený extrakt: zlepšuje oběhový systém tím, že stimuluje fibroblasty, buňky, které tvoří kolagen, základní složku pro zdraví mnoha tělesných tkání. Vhodný při nedostatečném prokrvování periferních částí, při křečích, hemoroidech a celulitidě.

·       Bromelin získaný z ananasu: proteolytický, antitrombotický a protizánětlivý účinek. Vhodný při léčbě zánětů měkkých tkání a při léčbě lokalizovaných zánětů, především v případě otoků.

·       Komonice lékařská (Melilotus officinalis) sušený extrakt (tit. 20% kumarinu): působí na cévní stěny, snižuje jejich propustnost a posiluje jejich odolnost. Harmonizuje žilní návrat a lymfatický oběh, působí proti otokům a protizánětlivě. Vhodný při hemoroidech, křečových žilách, tromboflebitidě a lymfatickém městnání.

 

Vyrobeno z medicínských hub, Mykoterapie, 100% Made in Europe

MNOŽSTVÍ : 90 kapslí po 545 mg, netto 49 g

SLOŽENÍ: Sporofory Choroše oříše (Polyporus umbellatus Fr.), Sušený extrakt zelených částí Pupečníku asijského (Centella asiatica L.) tit. 40% v asiaticosidu, Bromelin ze sušeného extraktu Ananasu (Ananas comosus L. gambi) tit.min. 2400 GDU/g , Sušený extrakt vrchních květů Komonice lékařské (Melilotus officinalis Pallas) tit. 20% v Kumarinu, Protispékavé látky: mikronizovaná křemenitá hlinka, stearan hořečnatý, Rostlinná kapsle: oxid titaničitý, oxid železnatý (Siderinova žluť).                                                                       

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ: Doporučujeme užívat 2 kapsle 2x denně, ideálně mimo jídlo.

ZPŮSOB UCHOVÁNÍ: Uchovejte na chladném a suchém místě mimo zdroj tepla a slunečního světla.

VAROVÁNÍ: Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Držet mimo dosah dětí do tří let věku. Neužívat během těhotenství a kojení bez konzultace s lékařem. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

Průměrný obsah složek v denní dávce:

Složka:

Ve 4 tabletách:

Sporofory Choroše oříše (Polyporus umbellatus)

1188 mg

Sušený extrakt Pupečníku asijského (Centella asiatica L.)
přínos v asiaticosidu 94 mg

235 mg

Bromelin

198 mg

Sušený extrakt Komonice lékařské (Melilotus officinalis)
přínos v Kumarinu 30 mg

153 mg


1 380,00 Kč  vč. DPH
dostupnost: skladem